معرفی کتاب فاطمی

کتاب شهر گمشده

کتاب شهر گمشده


کتاب شهر گمشده

مشخصات

مولف

محمدحسن زورق

نویسنده مقدمه کتاب

محمدرضا حکیمی

ناشر کتاب

دفتر نشر فرهنگ اسلامی

شابک

978-964-476-179-9

نوع جلد

جلد سخت

قطع

وزیری (23*16/5)

تعداد صفحات

788

چاپ جاری

7

شمارگان

2000

وزن(گرم)

1298

معرفی کتاب

کتاب حاضر تحلیلی درباره حضرت فاطمه (س) و سیره و اندیشه های حضرت (س) می باشد. کتاب حاضر در چهار فصل با عنوان های “در عصر بعثت”، “قریش، محمد و فاطمه”، “مدینه النبی و مدینه العرب” و “فاطمه چه گفت؟ مدینه چه شد؟” منتشر شده است.

نویسنده درفصل نخست درچهار بخش جداگانه به “جهان وجای پیامبران”،”نگاه ازشرق به جهان”،”کالبدشکافی جهان”،”خاورمیانه” و “عربستان” پرداخته است. در فصل دوم در پنج بخش به ” قریش”، “محمد و خدیجه”، بعثت محمد”، “ولادت فاطمه” و “فاطمه و مکه” پرداخته شده است. در فصل سوم کتاب نیز “هجرت”، “پیدایش دو مدینه”، “فاطمه و علی”، “مدینه النبی” و “مدینه العرب مورد بررسی قرار گرفته و چهارمین فصل کتاب به “رحلت پیامبر”، “مدینه چه شد؟”، “فاطمه چه گفت؟”،”فاطمه و مرگ” و “ازفاطمه تا مرگ” پرداخته است.

این کتاب که یکی از آثار برتر جشنواره بین المللی کتاب سال ولایت در سال 82 بوده، در 17 نمودار مطالب کتاب را به شیوه ای نموداری ارائه کرده است.

گزیده کتاب

در مقدمه اثر آمده است:
جای افسوسی بس گران است که تاریخ تحلیلی و جامع اسلام تدوین نیافت و انسانهایی فراوان – مثبت و منفی – چنان که باید شناخته شدند. انسانهایی که برخی از آنان در تاریخ اسلام آفرینندگان نور بودند و برخی آفرینندگان ظلمت؛ برخی تجسم صحو ( تبلور تام ) آیات قرآن بودند و برخی تجسم محو آیات قرآن…

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن